Metin Seslendirme Nedir?

Sesli Metin'de yeralan SM Stüdyo uygulaması doğal seslendirme ihtiyaçlarınız için oluşturuldu.

Seslendirme yapmak için genelde seslendirme sanatçısına ihtiyaç duyarsınız. Fakat günümüzde oluşan yapay zeka destekli uygulamalar sayesinde artık doğal ve gerçekçi ses dosyaları oluşturabilirsiniz.

Hemen Deneyin.
metin seslendirme

Yazı Sese Nasıl Çevriliyor?

Yapay zeka ile oluşturulan derin sinir algıları, konuşma dilinde vurgu ve tonlama açısından geleneksel konuşma sentezinin sınırlarını aşmak için kullanılır. Vurgu tahmini ve ses sentezi eşzamanlı olarak gerçekleştirilir. Bu da daha akıcı ve doğal görünen çıktılarla sonuçlanır. Sinirsel sesler, sohbet robotları ve sesli asistanlarla etkileşimi daha doğal ve ilgi çekici hale getirmek, e-kitap gibi dijital metinleri sesli kitaplara dönüştürmek ve araç içi navigasyon sistemlerini geliştirmek için kullanılabilir. İnsan benzeri doğal aruz ve kelimelerin net bir şekilde ifade edilmesiyle dinleme yorgunluğunu önemli ölçüde azaltır.

Metin Seslendirme ile İlgili Sık Sorulan Sorular

En iyi seslendirme için anahtar, noktalama işaretlerine dikkat edilmesidir. Kelime aralarında kullanacağınız virgül ve cümle sonuna ekleyeceğiniz nokta işaretleri ve diğerleri daha iyi seslendirme için yapay zekanın işini daha iyi yapmasını sağlayacaktır.

SM Stüdyoyu kullanabilmek için kredinizin olması gerekir. Örnek seslendirmeleri ana sayfada bulunan deneme kutusu ile test edip ne kadar mükemmel olduğunu görebilirsiniz. Test etmek için daha fazla krediye ihtiyacınız varsa bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin. Hesabınıza tanımlı her kredi bir harf, noktalama işareti veya boşluk karakterlerini seslendirmede kullanılır. Seslendir butonuna tıkladığınız anda kredinizden düşer. Seslendirme işlemi bittikten sonra sesi dinleyip hemen altında oluşan indir butonu ile mp3 dosyanızı indirebilirsiniz.

Oluşturduğunuz ses dosyaları sunucularımızda saklanmaz ve düzenli aralıklarla silinir. Dosyaları bilgisayarınızda saklamanız gerekir. Stüdyoda bulunan kaydet butonu sadece oluşturduğunuz metinleri kaydetmek içindir. Tekrar seslendirme yaptığınızda krediniz yeniden kullanılır.

SM Stüdyo İle Neler Yapabilirsiniz?

  • 10Bin karaktere kadar metin girişi yapıp yaklaşık 1000 kelimelik yazıları seslendirebilirsiniz
  • Türkçe dahil 50 dil ve 200'den fazla ses-lehçe kullanabilirsiniz.
  • Kelime veya cümle aralarında bekleme süreleri belirleyebilirsiniz.
  • Okuma hızı ve ses perdesini düzenleyebilirsiniz.
  • Seslendirdiğiniz dosyayı hemen, yüksek kalite mp3 dosyası olarak indirebilirsiniz.